Tartus toimus ajarännak 1936 läbimäng
25. mail toimus ERMi välialal ajarännak 1936 näidisstsenaariumi läbimäng.
Ajarännaku eellugu: on september 1936. Möödunud on kuu Eestile väga edukast Berliini olümpiast. Meie sportlased tulid olümpialt 7 medaliga, neist kaks suisa kuldset!
Iga väikseimgi külake Eestis on haaratud spordivaimustusest.
Tartu lähedase valla spordi- ja kultuurientusiastid on organiseerinud pidulikult sportliku koosviibimise kõnede ning spordivõistlustega.
Ajarännaku käigus moodustati kohalik spordiselts (tegelikult lausa kaks: “Olevi pojad ja tütred” ning “Vägelead”), harjutati suure spordipeo tarvis püramiide ja lindikava, mängiti rahvalikke mänge, kuulati vallavanema sütitavat kõnet kehakultuuri vajalikkusest ning Tallinnast saabunud külalise muljeid otse Berliinist. Arutati demokraatia, diktatuuri ning inimõiguste teemadel. Ajarännak lõppes tervisliku einega mis sobis nii Palusalu kui ka naisvõimleja toidulauale.
Ootame kõiki sügisel koos oma kooliga ajarännakule!
Terves kehas terve vaim!
Fotod: Ave Kikas (ERM)
Kommentaarid
Postita kommentaar