PERGis toimus Eesti esimene maailmahariduse olümpiaad
16. aprillil toimunud Eesti esimesele maailmahariduse oümpiaadile kogunes ligi 50 põhikoolinoort. Olümpiaadi fookuses olid ÜRO kestliku arengu eesmärgid ning olümpiaadi korraldas Pelgulinna riigigümnaasium koos partneri MTÜ Mondoga. Teadaolevalt oli tegu esimese maailmahariduse olümpiaadiga kogu Euroopa regioonis. Olümpiaadile kogunes noori erinevatest õppeasutustest üle Eesti, sündmus oli suunatud 8.- 9. klasside õpilastele. Kokku registreeris olümpiaadile 55 huvilist. Olümpiaad hõlmas nii rühmatööd kui individuaalset osa. Rühmaosas lahendati koos kaaslastega probleemipuud, esitati ühise projekti kavand ja liftikõne. Individuaalosas lahendas iga õpilane iseseisvalt kestliku arengu ja maailmahariduse teemalisi ülesandeid. Vahetult pärast olümpiaadi toimus ka auhindamine: esimeseks tuli MUBA 9. klassi õpilane Brigitta Osman, kelle juhendajaks Aigi Bremse. Teise koha pälvis Pelgulinna gümnaasiumi 9. klassi õpilane Alina Shuhalieva, keda juhendas Karolin Innos. Kolmanda koha sai Kati...