EuroClio aastakonverentsi teine päev pakkus lisaks töötoale kultuuriampse

Minu teise päeva tööpäeva valik oli Ana Zdravkovići "Suulise ajaloolõime lahtiharutamine". Esivanemate lugudest kuni võõraste poolt jagatud lugudeni välja on suuliste allikate maailm väga lai ja kirju. Ajaloolised narratiivid peidavad endas keerukuse lõkse, mis ulatuvad emotsionaalsetesse sügavustesse ja vaatenurkadesse. Töötoa eesmärk oli arutada, kuidas lõimida suuline ajalugu õppeprotsessi ja luua strateegiaid terviklikumaks mineviku mõistmiseks. 

Töötoas jagasime alustuseks oma isiklikke tähendulikke lugusid ning seejärel vaatasime üheskoos mõnda keerukat sõjakoleduste ellujäänute lugu. Arutasime selle üle, kas lugude jagamine võib jätta lootusetuse tunde ning jõudsime mõtteni, et jagada tasub lugusid, mis annavad usku ja lootust, et parem tulevik on võimalik. Oluline on leida õpilaste jaoks sild lugude vahel, mineviku ja tänapäeva vahel. 



Kultuuriprogammi osa viis ühe osa seltskonnast külastama ajaloomuuseumit, mis andis kronoloogilise ülevaate Bulgaaria ajalooperioodidest ja näitas väärtusi, mida Bulgaaria ajalugu endas kätkeb. Päev päädis piduliku õhtusöögiga, mille üheks osaks oli ka meeleolukas mälumäng tiimides, mis kontrollis osalejate teadmisi ajaloost, geograafiast ja muudest põnevatest valdkondadest. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Tunnustustüritus Tartus tõi kokku ajaloouurijate ja -tundjate kooreikihi

Aastakoosolekul anti välja seltsi tunnustused

Järelhüüe Järvamaa suvekoolile